Новини

Ми постійно публікуємо останні новини та оголошення.

У Чернівцях благодійний фонд допомагає розвивати Чернівці

У програмі «Суть Речей» на Радіо 10 Оксана Лелюк, співзасновниця Благодійного фонду «Кращим бути» та Юрій Халавка, один з переможців конкурсу проектів розповіли про ідею конкурсу та мету.

Людмила Григорчук: Трохи розкажіть для наших слухачів, що це за проекти благодійного фонду, яка мета конкурсу цих проектів?

Оксана Лелюк: Почнемо з передісторії. Фонд був заснований у 2017 році. На заснування цього благодійного фонду нас спонукало декілька факторів: спільна викладацька робота з Мариною Кирилюк та знайомство і співпраця з молодими креативним людьми, які прагнуть зробити щось корисне для свого міста.  Після спілкування ініціативною молоддю, ми зрозуміли, що незважаючи на хороші ідеї та їхню жагу змінювати місто на краще, їм бракує досвіду саме для подання певних серйозних проектів.  Адже, задля того, щоб отримати грант, як мінімум, потрібно мати певний досвід, зареєстровану громадську організацію та вміти вести бухгалтерію. Ми ж хотіли створити таку платформу, яка б дала можливість кожному  громадянину брати  участь у розвитку свого міста, і ми це зробили. Починаючи з 2017 року нашим основним напрямком є «Краще місто», тобто наші проекти орієнтовані на розвиток міста у різних сферах. Рішення про затвердження проекту приймають підприємці. Це проходить в два етапи: І етап – заповнення заяви відповідної форми, де є ряд важливих запитань: яка основна ідея проекту та що за планом потрібно зробити задля досягнення цілі; ІІ етап – захист проекту. Власне, керівник проекту повинен захистити свій проект на раді учасників фонду. Для отримання допомоги керівник проекту повинен переконати раду, що проект вартує уваги.  Далі вже підприємці приймають рішення про ухвалу того чи іншого проекту. Станом на 2017 рік активними громадянами було подано 19 заяв, з яких було відібрано 3: туристичний хакатон, який ми вже реалізували в листопаді 2017 року, Мобілап (мобільна навчальна лабораторія нового покоління) та проект під назвою «Літературна теплиця». У 2018 році  відбувся другий конкурс, і знову комісією було відібрано три найцікавіші проекти: документальний фільм «Мова»,  «Велика Маленька книга» та  проект з назвою «Міський конкурс наукової роботи серед школярів і студентів «Політика СССР на Буковині в період з 1944 по 1950 роки».

Джерело: http://acc.cv.ua/news/chernivtsi/kraschim-buti-u-chernivcyah-blagodiyniy-fond-dopomagae-rozvivati-chernivci-31795. Сайт http://acc.cv.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Scroll to top